کاربیدهای ایران ایرانی انتخابات ایرانیان

کاربیدهای: ایران ایرانی انتخابات ایرانیان احمدی نژاد حسن روحانی احمدی نژاد ریاست جمهوری نتیجه انتخابات انتخابات شوراها انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اجتماعی مصوبه از بین بردن آزمون‌ها در انتظار امضای مدیر جمهور آزمون ، بلاتکلیفی جهت ورود به مدارس سمپاد

توییتر وزیر آموزش و پرورش در پانزدهم بهمن ماه سال گذشته مبنی بر «رهایی دانش آموزان ابتدایی از آماده شدن جهت آزمون‌های تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص» کافی بو

مصوبه از بین بردن آزمون‌ها در انتظار امضای مدیر جمهور آزمون ، بلاتکلیفی جهت ورود به مدارس سمپاد

بلاتکلیفی جهت ورود به مدارس سمپاد/مصوبه از بین بردن آزمون ها در انتظار امضای مدیر جمهور آزمون

عبارات مهم : آموزش

توییتر وزیر آموزش و پرورش در پانزدهم بهمن ماه سال گذشته مبنی بر «رهایی دانش آموزان ابتدایی از آماده شدن جهت آزمون های تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص» کافی بود تا موجی از اعتراضات و نگرانی را در میان دانش آموزانی که خود را جهت برگزاری آزمون مدارس سمپاد آماده می کردند به راه بیفتد و حتی موجب تجمع آنها برابر ساختمان وزارت آموزش و پرورش شود.

به گزارش ایسنا، از بین بردن آزمون ورودی پایه هفتم در کلیه مدارس دوره ابتدایی، از آن دست تصمیماتی بود که درست به اندازه مدافعانش، مخالف هم دارد.

از یک سو وزیر آموزش و پرورش، سایر اعضای شورای عالی آموزش و پرورش که این مصوبه را از سر گذرانده بودند و همچنین دیگر موافقان این طرح اعتقاد بودند برگزاری آزمون های شبه کنکوری باعث شده است دانش آموزان دبستانی از کودکی کردن باز بمانند و تمام طول دوره تحصیل خود را صرف آزمون زنی و آمادگی جهت کنکور ورودی مدارس تیزهوشان و نمونه دولتی کنند و بیشترین تاثیر از بین بردن آزمون ها در بازگرداندن دنیای کودکی و آرامش به زندگی این کودکان و خانواده هایشان، زیاد کردن کیفیت یادگیری با تمرکز بر محتوای دروس رسمی و دوری از تجویز کتب کمک درسی، کوتاه کردن دست آموزشگاه های آزاد سودجو و مخل فرایند آموزش است.

مصوبه از بین بردن آزمون‌ها در انتظار امضای مدیر جمهور آزمون ، بلاتکلیفی جهت ورود به مدارس سمپاد

از سوی دیگر مخالفان این طرح از بین بردن تدریجی مدارس دوره اول متوسطه سمپاد طی دو سال آینده را خلاف جریان نخبه پروری دانسته و والدین دانش آموزان نیز از این تصمیم زودهنگام و ناگهانی متعجب شده است و مدام این پرسش را مطرح می کردند که آیا درست سه ماه مانده به برگزاری آزمون، این مصوبه اعلام شد و وظیفه آنها که چند سال تلاش کرده و جهت این آزمون آماده بودند چه می شود؟.

عدم ابلاغ رسمی مصوبه از بین بردن آزمون ها به مدارس تا کنون

توییتر وزیر آموزش و پرورش در پانزدهم بهمن ماه سال گذشته مبنی بر «رهایی دانش آموزان ابتدایی از آماده شدن جهت آزمون‌های تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص» کافی بو

هرچند محمد بطحایی بارها در محافل خبری اعلام کرد که آموزش و پرورش در اجرای تصمیم خود قاطع است و مدارس دولتی نمونه و تیزهوشان جهت سال ۹۷ حق برگزاری هیچ گونه آزمونی را ندارند و حتی مدارس غیردولتی برند نیز باید از روش های جایگزین جهت جذب دانش آموز استفاده کنند؛ ولی تا کنون هیچ ابلاغیه رسمی جهت مدارس ارسال نشده است.

ورود شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان از بین بردن آزمون ها

۱۳ اسفند ماه گذشته تصویر العمل مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی به مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش اطراف از بین بردن آزمون مدارس دوره اول تیزهوشان بر بار ابهامات و بلاتکلیفی خانواده ها در این باره افزود و این مصوبه را وارد فاز دیگری کرد. وی با اشاره به دغدغه خانواده های دانش آموزان داوطلب ورود به مدارس سمپاد و تغییرات مطرح شده، گفته بود: قرار شد این عنوان در شورای عالی انقلاب فرهنگی بعد از کارشناسی های مورد نیاز مطرح شود و هر تصمیمی که شورا اتخاذ کند، رویه اجرا باشد. همچنین مقرر شد تا تصمیم گیری شورای عالی انقلاب فرهنگی، هر گونه اقدام غیر از این مسیر در این زمینه متوقف شود تا نگرانی های به وجود آمده مرتفع شود.

شورای عالی انقلاب فرهنگی حق نظارت بر مصوبات شورای عالی آموزش و پرورش را دارد

مصوبه از بین بردن آزمون‌ها در انتظار امضای مدیر جمهور آزمون ، بلاتکلیفی جهت ورود به مدارس سمپاد

به گفته علی نوبخت، نماینده مجلس و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز « شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند به عنوان نهاد بالادستی بر مصوبه شورای عالی آموزش وپرورش نظارت کند و باتوجه به اینکه مصوبه اخیر ناظر بر از بین بردن مدارس سمپاد در دوره متوسطه اول است با توجه به اهمیت موضوع، شورای عالی انقلاب فرهنگی می تواند به آن ورود کند و تا زمانی که این عنوان در شورا بررسی نشده باشد نمی توان حکم به اجرای آن داد. »

یک هفته بعد از این اعلام نظر، وزیر آموزش و پرورش راجع به موضع شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص توقف برگزاری آزمون ها در دوره ابتدایی گفت: «فردا اطلاعیه ای را در این باره منتشر می کنیم». که البته این اطلاعیه هیچ گاه منتشر نشد.

توییتر وزیر آموزش و پرورش در پانزدهم بهمن ماه سال گذشته مبنی بر «رهایی دانش آموزان ابتدایی از آماده شدن جهت آزمون‌های تیزهوشان، نمونه دولتی و مدارس خاص» کافی بو

پیام ضرغامی در اینترنت راجع به از سرگیری برگزاری آزمون ها

به گزارش ایسنا، عنوان مدارس سمپاد با اعلام خبری از سوی وزیر آموزش و پرورش مبنی بر برگزاری جلسه با شورای عالی انقلاب فرهنگی در سه شنبه شب اخیر مجدد مورد توجه قرار گرفت؛ هرچند انتشار خبر عزت الله ضرغامی در شبکه های مجازی اش راجع به فحوای این جلسه مبنی بر اینکه « امشب جهت سمپادی ها هم خوب بود و آنان را از نگرانی درآورد. خبر کامل آن را وزرات آموزش و پرورش اعلام خواهد کرد ولی اجمالاً قرار شد آزمون دوره متوسطه اول جهت سال جاری، مثل گذشته انجام گیرد و اصلاحات انجام گرفته به وسیله شورای عالی آموزش و پرورش جهت سالهای آینده به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه شود.» جای تامل داشت و حکایت از کناره گیری آموزش و پرورش از تصمیمی دارد که قاطعانه بر اجرای آن مصر بود.

تکذیب بیانات ضرغامی از سوی آموزش و پرورش: آزمون ها پابرجاست

مصوبه از بین بردن آزمون‌ها در انتظار امضای مدیر جمهور آزمون ، بلاتکلیفی جهت ورود به مدارس سمپاد

این در حالی است که بعدازظهر روز گذشته ، مرتضی نظری، مدیر مرکز روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به خبر ضرغامی تصویر العمل نشان داد و گفت: نشست سه شنبه شب شورای انقلاب فرهنگی، هیچ مصوبه ای نداشته و صرفا عنوان اساسنامه شرکت استعدادهای درخشان طرح عنوان شده است هست. در این جلسه کلیات اساسنامه مورد بحث و تبادل نظر قرار داده شد و ادامه آن به جلسات بعد موکول شد؛ لذا مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش در خصوص از بین بردن آزمون های سمپاد در دوره متوسطه اول کاملا پابرجا هست. شورای عالی انقلاب فرهنگی جایگاه بسیار رفیعی دارد و مواضع رسمی شورا را باید از سایت رسمی یا از زبان دبیر محترم این شورا شنید نه از توییت ها.

مصوبه از بین بردن آزمون های ورودی مدارس سمپاد دوره اول متوسطه در انتظار امضای مدیر جمهور

به گزارش ایسنا، طبق اعلام نظر روز گذشته بطحایی در حاشیه جلسه هیئت دولت، تصمیم گیری راجع به از بین بردن آزمون های نسبتا مشکل که در دوره ابتدایی برگزار می شد، مورد استقبال بسیاری از آحاد مردم قرار داده شد و بخش های متفاوت تخصصی در حوزه های علوم تربیتی این تصمیم را تایید و ما را ترغیب به استمرار این تصمیم کردند. در حال حاضر مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش جهت ابلاغ در خدمت مدیر جمهور است که با ابلاغ آن، وظیفه روشن خواهد شد. در اصل ممنوعیت آزمون جهت دوره ابتدایی و استفاده از کتب کمک درسی در این دوره فشارهای بسیاری که به دانش آموزان و خانواده ها وارد می شود، هیچ کس تردیدی ندارد و این ممنوعیت کماکان برقرار است.

با این حال به نظر می رسد اختلاف به وجود آمده اطراف مرجع تصمیم گیری از بین بردن آزمون و سپس مدارس سمپاد در دوره اول متوسطه هنوز حل نشده و تعارضات اخبار منتشره حاکی از اقدام شتاب زده وزارت آموزش و پرورش است و با وجود آنکه طرح قابل دفاعی است ولی موفق نشده نظر موافق مخاطبان و سایر مراجع تصمیم گیرنده را جلب کند و در نهایت باید منتظر مدیر جمهور بود که آیا آن را امضاء خواهد کرد یا خیر؟.

واژه های کلیدی: آموزش | انقلاب | آموزشگاه | اخبار اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs