کاربیدهای ایران ایرانی انتخابات ایرانیان

کاربیدهای: ایران ایرانی انتخابات ایرانیان احمدی نژاد حسن روحانی احمدی نژاد ریاست جمهوری نتیجه انتخابات انتخابات شوراها انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی توتال فقط مدیریت کار و مهندسی مخزن را برعهده دارد / زنگنه

وزیر نفت با بیان اینکه قراردادهای IPC وقت بسیار خوبی جهت زنجیره تولیدکنندگان در بخش نفت هست، گفت: توتال در قرارداد منعقد شده است جز مدیریت کار و مهندسی مخزن هیچ

توتال فقط مدیریت کار و مهندسی مخزن را برعهده دارد / زنگنه

زنگنه:توتال فقط مدیریت کار و مهندسی مخزن را برعهده دارد

عبارات مهم : ایرانی

وزیر نفت با بیان اینکه قراردادهای IPC وقت بسیار خوبی جهت زنجیره تولیدکنندگان در بخش نفت هست، گفت: توتال در قرارداد منعقد شده است جز مدیریت کار و مهندسی مخزن هیچ کاری دیگری را خود انجام نمی دهد.

به گزارش ایسنا، بیژن نامدار زنگنه در نشست با فعالان اقتصادی خوزستان که در محل استانداری در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: در قراردادهایی که فاینانس می شوند، کشور خارجی کاری نمی کند تا در داخل کشور طرف قرارداد اشتغال ایجاد شود، بلکه به دنبال آن است تا اشتغال و کار در کشور خودش ایجاد شود. در قراردهایی که به صورت فاینانس انجام می شوند، حدود ۷۵ درصد کار در کشور فاینانس کننده انجام می شود و باقی آن در داخل کشور عزیزمان ایران هست.

توتال فقط مدیریت کار و مهندسی مخزن را برعهده دارد / زنگنه

وزیر نفت تصریح کرد: ساخت بخش کمی از تجهیزات در بحث قراردادهای فاینانس با چانه زنی های فراوان در اختیار کشور عزیزمان ایران قرار می گیرد و عمدتا کارهای ساخت ساختمان و عمرانی در درون کشور انجام می شود. در این زمینه چاره ای نداریم و به علت اینکه پولی جهت انجام کارها نداریم، مجبور هستیم تا بسیاری از کارها را با فاینانس انجام دهیم. این مساله باعث می شود تا تولیدی در کشور صورت نگیرد یا اگر تولیدی نیز انجام می شود با چنین شرایطی باشد.

زنگنه با اشاره به این که قراردادهای IPC که در وزارت نفت امضا می شوند و پولی که می دهند پول آزاد و دلار نیست، عنوان کرد: توتال در قرارداد منعقد شده است جز مدیریت کار و مهندسی مخزن هیچ کاری دیگری را خود انجام نمی دهد. توتال در این قرارداد نه حفاری می کند و نه لوله می سازد و باید سایر کارها را به صورت مناقصه در اختیار لیست شرکت هایی که وزارت نفت تایید می کند، قرار دهد.

وزیر نفت با بیان اینکه قراردادهای IPC وقت بسیار خوبی جهت زنجیره تولیدکنندگان در بخش نفت هست، گفت: توتال در قرارداد منعقد شده است جز مدیریت کار و مهندسی مخزن هیچ

وی ادامه داد: در این مناقصات اگر ۱۰۰ درصد کار را شرکت های ایرانی برنده شوند نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد و تمام ۵ میلیارد دلار در بحث قرارداد توتال می تواند در اختیار شرکت های داخلی قرار بگیرد. در این زمینه تنها یک شرط وجود دارد که باید شرکت های ایرانی دارای صلاحیت باشند. این صلاحیت، صلاحیت عبادی و سیاسی نیست، بلکه شرکت ها باید دارای صلاحیت فنی باشند.

وزیر نفت اظهار کرد: ایرانی ها معمولا در کارهای فنی گیر می کنند و حتی در بحث قراردادها گاهی خطر این که شرکت های ایرانی از لیست مناقصه ها از بین بردن شوند وجود دارد. بعضی از شرکت های داخلی در کشور عزیزمان ایران به اتفاق افتخار می کنند ولی در دنیا به دنبال آن هستند تا کارها بدون اتفاق انجام شوند ولی بعضی از شرکت های داخلی به این که در کارهایشان کشته می دهند، افتخار می کنند.

زنگنه عنوان کرد: شرکت های داخلی باید یاد بگیرند تا در کلاس بین المللی کار کنند. در این زمینه در بحث قرارداد توتال اعلام کرده ایم تا جهت شرکت های داخلی کارگاه آموزشی برگزار شود. همچنین توتال شرایط تایید صلاحیت شرکت ها را جهت شرکت های داخلی شرح دهد. تا زمانی که توتال بخواهد از شرکت های جهت بحث مناقصه ها دعوت کند حدود ۶ تا ۸ ماه وقت باقی مانده و در این زمینه شرکت ها می توانند خود را با شرایط تطبیق دهند و خود را آماده کنند.

توتال فقط مدیریت کار و مهندسی مخزن را برعهده دارد / زنگنه

وی ادامه داد: شرکت های داخلی اگر در بخشی ضعف دارند با شریک خارجی خود را تقویت کنند و باهم در مناقصات شرکت و پیروز شوند. در قرارداد توتال اگر ساخت داخل تا ۱۰ درصد گران تر باشد، به شرکت داخلی کار واگذار می شود و این مساله در اسناد قرارداد آورده شده است است.

وزیر نفت با بیان اینکه اولویت در ادبیات حقوقی معنا ندارد، اظهار کرد: تمام شرکت های ایرانی معتبر را توتال ارزیابی کرده است و توان و پرسشها آنها را به طور کامل بررسی کرده است.

وزیر نفت با بیان اینکه قراردادهای IPC وقت بسیار خوبی جهت زنجیره تولیدکنندگان در بخش نفت هست، گفت: توتال در قرارداد منعقد شده است جز مدیریت کار و مهندسی مخزن هیچ

زنگنه عنوان کرد: قرارداد توتال برعکس قرارداد های فاینانس که محدودیت سقف بسیار جدی جهت استفاده از ظرفیت های داخلی دارند، هیچ محدودیتی ندارند و در این زمینه امیدواریم تا حدود ۷۰ درصد از این قرارداد به شرکت های ایرانی تخصیص داده شده است پیدا کند.

وی افزود: اگر این کار انجام نگیرد از شرکت های ایرانی طلبکار خواهیم بود لیکن ۵میلیارد دلار کار جهت آنها فراهم شده است است و باید بتوانند کار را بگیرند. قرار است همه تجهیزات ساخته شود و نیاز به کارهای فراوانی است که باید شرکت های داخلی بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

توتال فقط مدیریت کار و مهندسی مخزن را برعهده دارد / زنگنه

وزیر نفت گفت: پول جهت این که بتوانیم صنعت نفت را با آن تکان دهیم وجود ندارد. اگر شرکت های بزرگ بتوانند جهت انجام کارهای خارج از قراردادهای IPC فاینانس پیدا کنند، استقبال بسیاری از آن ها خواهیم کرد.

زنگنه اظهار کرد: در خوزستان و مناطق نفت خیز بیش از ۸ هزار میلیارد دلار ثروت زیر پای مردم هست. این پول زیر پای مردم است ولی بدون کار و گرسنه اند و به اینکه منابع را نگه داشته ایم افتخار می کنیم. جوانان بدون کار و شرکت ها با ظرفیت زیر ۱۰ درصد فعالیت می کنند و به اینکه کاری انجام نمی دهیم افتخار می کنیم.

وی ادامه داد: این منابع را جهت چه روزی نگه داشته ایم. چه روزی تنگ تر از امروز که جوانان بدون کار هستند. جوانان همه هستی ما هستند و باید از این ظرفیت ها جهت توسعه استفاده کنیم.

وزیر نفت بیان کرد: معضل کشور اشتغال است و باید اشتغال در کشور ایجاد شود. چیز بعیدی نیست که در خوزستان ظرف مدت ۶تا ۷ سال، به تولید ۴.۵میلیون بشکه نفت برسیم و این مساله یعنی حدود ۵۰ تا ۶۰میلیارد دلار سرمایه گذاری در استان که موجب زیر و رو شدن خوزستان می شود.

زنگنه خاطرنشان کرد: منبع اولیه جهت شروع کارها که منبع مالی است باید مهیا شود تا بتوانیم بعد از اجرای کار از محل طرح، پول آن را پرداخت کنیم. شرکت ها اگر بتوانند تجهیز منابع و پولی را مهیا کنند تا بتوان صنعت نفت و منطقه را توسعه داد، این کار را انجام دهند.

وزیر نفت همچنین در نشست هم اندیشی با مدیران ارشد شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب که شامگاه (اول شهریور) در اهواز برگزار شد، با تبریک فرارسیدن هفته دولت اظهار کرد: این سفر نخستین سفر کاری بعد از رای اعتماد مجلس و گزینش اعضای هیأت دولت است که به مناسبت هفته دولت انجام شده است و نشانه آن بیان فعالیت ها و دستاوردهای دولت هست.

و ی با اشاره به شهادت شهیدان رجایی و باهنر و نامگذاری هفته دولت گفت: آنچه شهیدان جهت اعتلای کشور عزیزمان ایران و جمهوری اسلامی انجام داده اند موجب زندگی امن ما و ذلت و زبونی دشمن های شده است هست؛ جمهوری اسلامی مصداق شجره طیبه و دشمن های شجره خبیثه هستند؛ امیداریم بتوانیم راه شهیدان رجایی و باهنر و شهید تندگویان را ادامه دهیم.

زنگنه با بیان این که برنامه ما در دوره تازه وزارت نفت ادامه طرح ها و برنامه های جاری با روحیه تازه هست، تاکید کرد: در این دوره نقش جوانان و بانوان در صنعت نفت زیاد خواهد شد و باید تجربه های پیشکسوتان به نسل جوان انتقال یافته شود.

وزیر نفت با اشاره به سیاست های دولت در حوزه نفت و گاز اظهار کرد: مدیر جمهوری بر این تاکید دارند که نفت باید پیشران توسعه و تحرک اقتصاد کشور باشد که در مرحله اجرا بخش مهمی از آن مربوط به شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب است که آن را انجام دهد.

زنگنه گفت: مسئله بیکاری جوانان معضل بزرگ کشور است که با زیاد کردن فعالیت ها در بخش های متفاوت صنعت نفت با استفاده از منابع داخلی و خارجی می توان وقت های شغلی فراهم کرد.

وی تاکید کرد: انعقاد قراردادهای تازه نفتی از نظر سیاسی، اقتصادی، فنی و امنیت ملی جهت ما مهم است و این قراردادها به چند روش در دست انجام هست؛ جهت بعضی از میدان ها نیز روش جدیدی دنبال می کنیم تا یک تحرکی در اقتصاد کشور ایجاد شود.

زنگنه بیان کرد: مجلس با رای بالا، اعتماد تاریخی به وزیر نفت داشته و این رأیی است که به شما داده شده است هست؛ نشانه این رای حمایت مجلس از وزارت نفت هست.

وی عنوان کرد: تا کنون هر مجوزی از مجلس و دولت خواسته ایم به وزارت نفت اعطا شد لذا بهانه ای جهت کار نکردن وجود ندارد و فقط باید کار کرد و توسعه داد و در دل مردم، جوانان و نسل آینده امید ایجاد کرد.

وزیر نفت ادامه داد: صنعت نفت جایی است که ظرفیت سرمایه گذاری دارد و در برابر سایر بخش ها جذابیت بیشتری جهت سرمایه گذاران دارد.

زنگنه اظهار کرد: زمانی در عسلویه تحول ایجاد کردیم و اکنون باید در اینجا تحول ایجاد کنیم؛ در مناطق نفت خیز جنوب فضایی مناسب و تعاملی خوب با مسئولان استان و نمایندگان مجلس شورای اسلامی جهت کار کردن وجود دارد.

به گزارش ایسنا، وزیر نفت شب گذشته پیش از این نشست با مجریان طرح ها و پروژه های شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب در خصوص پیشرفت طرح های پشتیبانی از تولید تشکیل جلسه داد. وی که عصر چهارشنبه، اول شهریورماه به اهواز سفر کرد، امروز دوم شهریورماه در نخستین روز هفته دولت در جمع مدیران دستگاه های اجرایی استان خوزستان حضور یافت.

واژه های کلیدی: ایرانی | قرارداد | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs