کاربیدهای ایران ایرانی انتخابات ایرانیان

کاربیدهای: ایران ایرانی انتخابات ایرانیان احمدی نژاد حسن روحانی احمدی نژاد ریاست جمهوری نتیجه انتخابات انتخابات شوراها انتخابات ریاست جمهوری

گت بلاگز اخبار پزشکی جهت کالبدشکافی تولید شد ، جسد مجازی&quot، &quot

کمبود جسد جهت مطالعات پزشکی در دنیا باعث شده است است که محققان فرانسوی روش جدیدی را جهت تربیت دکتر در آینده در نظر بگیرند و با استفاده از اسکنرهای سه بعدی، “جسد

جهت کالبدشکافی تولید شد ، جسد مجازی&quot، &quot

"جسد مجازی" جهت کالبدشکافی تولید شد

عبارات مهم : پزشکی

کمبود جسد جهت مطالعات پزشکی در دنیا باعث شده است است که محققان فرانسوی روش جدیدی را جهت تربیت دکتر در آینده در نظر بگیرند و با استفاده از اسکنرهای سه بعدی، “جسد مجازی” بسازند.

به گزارش ایسنا، زیاد کردن جهانی برنامه های پزشکی، باعث زیاد کردن تقاضا جهت مطالعات پزشکی روی اجساد شده است هست. این در حالی است که اجساد کمی در دنیا جهت این مطالعات وجود دارد.

در این راستا و جهت برطرف این مشکل، محققان دانشگاه “مون پلیه” فرانسه با استفاده از اسکنرهای سه بعدی، “جسد مجازی” تولید کرده اند و امیدوارند که این جسد، اصول کالبدشناسی را به دانشجویان پزشکی آموزش دهد.

“گولامی کپتر” جراح و استاد دانشگاه “مونپلیه” گفت: در فرانسه و خارج از کشور، همه دانشجویان پزشکی این وقت را ندارند که جهت یادگیری آناتومی بدن، کالبدشکافی انجام دهند.

وی ادامه داد، این حقیقت در کشورهایی که “کالبدشناسی” ممنوع هست، زیاد صادق است.

تیم تحقیقاتی این پژوهش دو کالبد مجازی جداگانه ساختند. یکی در ناحیه “گردن” و دیگری در ناحیه “لگن خاصره”.

سپس کالبد ساخته شده است را لایه لایه روی جسد واقعی اجرا کردند.

“بنجامین مورنو”، تکنسین این پروژه، در هر لایه، جسم و بخش های بدن را با استفاده از یک اسکنر سه بعدی، اسکن کرد و به رایانه انتقال داد. بعد از آن تمام بدن قابل مشاهده بود.

این کالبد مجازی می تواند با استفاده از یک رابط “وب”( web) یا یک صفحه لمسی حرفه ای جهت شبیه سازی جراحی مورد استفاده قرار گیرد.

کپتر ادامه داد، نشانه ما ساخت یک پایگاه داده ای سه بعدی از بخش های مهم آناتومیکی، و توسعه روش کالبدشکافی درون رایانه ای است تا کالبدشکافی سنتی را جهت فراگیری آناتومی بدن شبیه سازی کنیم.

این جسد مجازی می تواند قبل از اینکه جراحان و دانشجویان وارد اتاق عمل شوند، جهت تمرین، مورد استفاده آن ها قرار گیرد.

جهت کالبدشکافی تولید شد ، جسد مجازی&quot، &quot

واژه های کلیدی: پزشکی | فرانسه | مطالعات | استفاده | دانشجویان | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs